17.03.2005 :: 19:20
Historia Papa Roach Grupa Papa Roach została założona w 1993 roku przez Coby`ego Shaddixa i Davida Bucknera. Nastepnie do kapeli dołączyli Jerry Horton i Will James. W bardzo szybkim czasie zespół stanął na czele sceny muzycznej w swym miasteczku oraz stał się czołowym zespołem na festiwalach muzycznych. A to wszystko dzięki umiejętnemu połączeniu takich typów muzyki jak hip-hop, groove funk i hardcore. Wkrótce ukazał się ich pierwszy album "Potatoes for Christmas". Przez parę lat grywali w barach, pizzeriach, restauracjach. Usłyszeć można ich było w takich miejscach jak "Cattle Club" w Sacramento, "Berkeley Square" w Berkeley czy "Cactus Club" w San Jose. Następnym krokiem były występy poprzedzające koncerty takich zespołów jak Snot, Far, Human Waste Project i Incubus. Przełom jednak nastapił w momencie, gdy Papa Roach zostali supportem zespołu Deftones. Ważnym momentem w życiu zespołu było odejście basisty Willa Jamesa, który zaangażowany w wakacyjny obóz kościelny zaniedbał grupę. Jego miejsce zajął zaprzyjaźniony z członkami grupy- Tobin Esperance (od 3 lat jeździł on z Papa Roach na koncerty jako pomocnik,pomagał przy sprzęcie itp, czasem zastepował Willa) Na tym zmiany się nie skończyły- nowym menagerem został Bret Bair. W 1997 roku Papa Roach znów weszli do studia. Owocem ich współpracy stał się krążek "Old Friends From Young Years". Płyta nagrana została za $700 i bardzo szybko przyczyniła się do wzrostu popularności grupy. Piosenki z tej płyty stały się hitami w rozgłośniach radiowych, a co za tym idzie krąg fanów Papa Roach stale się powiększał. Popularność zespołu z każdym dniem rosła. Rozpoczęły się regularne koncerty, na początku w Berkley i Sacramento, gdzie w marcu 1997 roku Papa Roach zagrali największy koncert przed 1000 publicznością. Następnie kapela zaczęła grywać u boku zespołów takich jak Incubus,Fear Factory, Everlast czy Sevendust. W kwietniu 1998 roku ukazała się płytka "5 Tracks Deep" zawierająca 5 utworów. W roku 2000 Papa Roach znów wstapili do studia i dzięki wytwórni Dreamwork Records ukazał się kolejny krążek zespołu- "Infest". Ogromny sukces płytki znów wzmożył popularność zespołu, a piosenki "Broken Home" i "Last Resort" podbiły serca fanów na całym świecie. Kolejnym posunięciem członków grupy było stworzenie kolejnego "dzieła"- w 2002 roku ukazała się płytka "Lovehatetragedy". Członkowie Papa Roach nie mieli łatwego życia. Wszyscy poza Jerrym pochodzą z rozbitych rodzin, mieli ciężkie dzieciństwo, o którym trudno im opowiadać. Być może właśnie to wpłynęło na muzykę grupy i jej wizerunek- wszyscy członkowie kapeli ubierają sie na czarno, nawet sprzęt mają w tym kolorze. W ten sposób wyrażają swój bunt. Przeżycia członków grupy znajdują odzwierciedlenie w tekstach: "To co mnie inspiruje do pisania tekstów, to moje własne życie lub sytuacje dotyczące moich przyjaciół. Między innymi "Broken Home" był dla mnie bardzo ciężki do napisania.Pisanie tekstów to dla mnie rodzaj terapii"- powiedział Coby Dick. W Papa Roach nie ma kłotni mimo iż członkowie grupy mają różne zainetresowania. Jak sami mówią: "Możemy nie zgadzać się we wszystkim, oprócz muzyki i spraw dotyczących zespołu". W zgodzie zatem, poraz kolejny weszli do studia, czego efektem jest świeżutka jeszcze płyta "Getting Away With Murder".